Główna » 2014 » Wrzesień » 16 » GŁOSOWANIE NA PROJEKT W BUDŻECIE OBYWATELSKIM
11:28 PM
GŁOSOWANIE NA PROJEKT W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

Rozbuduj Ostrowy Górnicze

22-27 września zagłosuj !!!

Informujemy mieszkańców, że w dniach od 22-27.09.2014 odbędzie się głosowanie na projekty zaprezentowane w budżecie obywatelskim. Z naszej dzielnicy zgłoszono 5 projektów:

1.MIĘDZYPOKOLENIOWY KOMPLEKS REKREACYJNO-SPORTOWY (cały projekt do wglądu w siedzibie Rady Dzielnicy)

2.ZINTEGROWANY PARK DZIELNICOWY

3.DORAŹNY REMONT NAWIERZCHNI UL. LIMBOWA W TYM PRZEDE WSZYSTKIM ZAŁATANIE DZIUR ORAZ KOLEIN

4.REMONT ULICY KLUBOWEJ WRAZ Z CHODNIKIEM

5.JEDNOSTRONNA BUDOWA CHODNIKA ORAZ ŚCIEŻKI ROWEROWEJ, WYRÓWNANIE PASA ZIELENI

Na w/w projekty głosować mogą wszyscy mieszkańcy obszaru VI (Kazimierz, Porąbka, Juliusz, Ostrowy, Maczki, Kolonia Cieśla), którzy ukończyli 16 lat. Każdy z mieszkańców dysponuje tylko jednym głosem, głosy oddane wielokrotnie znoszą się powodując unieważnienie wszystkich głosów mieszkańca. Oprócz wskazania popieranego projektu, głosujący musi podać swoje dane osobowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL)

Głosować można na dwa sposoby:

Głosowanie internetowe

· 
  • Wejdz na link: https://konsultacje.sosnowiec.pl/projekty/strefa/6/obszar_konsultacyjny_nr_6_kazimierz_porabka_juliusz_ostrowy_maczki_kolonia_ciesla.html
  • Wciśnij przycisk “Popieram” widoczny z prawej strony tytułu projektu.
  • W formularzu wpisz swoje dane (imię i nazwisko, adres e-mail, numer PESEL) oraz wybierz ulicę i numer budynku z listy. Jeśli nie ma Twojego adresu na liście, wybierz najbliższy Twojemu miejscu zamieszkania. Upewnij się, że adres e-mail wpisany jest poprawnie.
  • Zaznacz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wciśnij przycisk “Wyślij”. Na podany adres e-mail wysłana zostanie wiadomość zawierająca link do potwierdzenia głosu (dostarczenie wiadomości może zająć do 5 minut).
  • Sprawdź pocztę. W wiadomości e-mail proszę wcisnąć przycisk “potwierdź głos”.
  • Po potwierdzeniu głosu wyświetlony zostanie komunikat potwierdzający zakończenie operacji. Twój głos został prawidłowo zapisany.

 

Głosowanie tradycyjne

W głosowaniu tradycyjnym mieszkańcy miasta przekazują swoje poparcie poprzez zaznaczenie projektu na liście do głosowania i wrzuceniu jej do urny lub oddaniu Radnemu, który osobiście dostarczy kartę do Twojego domu. Dodatkowo listę do głosowania będzie można pobrać ze strony www projektu, w punkcie konsultacyjnym (na Kazimierzu lub w Maczkach), w biurze Rady Dzielnicy Ostrowy Górnicze.

 

 

Jednym z projektów, który został złożony z naszego obszaru jest projekt:

o numerze 93

MIĘDZYPOKOLENIOWY KOMPLEKS REKREACYJNO-SPORTOWY

(każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie)

Cały projekt do wglądu w siedzibie Rady Dzielnicy Ostrów Górniczych, ul. Starzyńskiego 50

numer projektu: vi/7 vi/16 vi/17 vi/18

kwota: 578 000 zł

lokalizacja:

Plac przy boisku Sportowym ul. K. Gałczyńskiego (obr. Ostrowy Górnicze dz. 965)
Plac na terenie ZSO nr 6 ul. Starzyńskiego 41 (obr. Ostrowy Górnicze dz. 963/1 963/3)
ul. Starzyńskiego (obr. Ostrowy Górnicze dz. 269/1 269/4)

 

Projekt składa się z 4 zadań:

 

·         Rozbudowa istniejącego placu zabaw wraz z urządzeniami sprawnościowo-zabawowymi.

 

Plac zabaw będzie wyposażony w pojedyncze elementy sprzętu rekreacyjnego i urządzenia sprawnościowo-zabawowe pozwalające na prowadzenie z dziećmi różnorodnych form zajęć ruchowych, w szczególności elementy dotyczące pokonywania przeszkód wspinanie, przeskoki, przeploty, zwisy min. karuzela, sprężynowce, mostek kapitański, piramida, zestaw sprawnościowy, gra kółko-krzyżyk, piaskownica. Plac zabaw ma na celu wykształcić u dzieci nawyk aktywnego spędzania czasu, współpracy rywalizacji i polepszenie sprawności ruchowej. Inwestycja ta zwiększy atrakcyjność infrastruktury boiska sportowego na terenie Ostrów Górniczych.

 

·         Reaktywacja boiska

 

Wymiana nawierzchni bocznego boiska z przeznaczeniem do gry w piłkę siatkową, koszykową i w tenisa, a w okresie zimy wykorzystanie nawierzchni na lodowisko.

Wyposażenie w wymienne elementy potrzebne do uprawiania poszczególnych gier (kosze, słupki do zamocowania siatek).

Zamontowanie 6 szt. ławek pomiędzy boiskiem a bieżnią stadionu.

Modernizacja oświetlenia w/w boiska na energooszczędne. Na wiosnę wykorzystanie wody z roztopionego lodu do podlewania stadionu piłkarskiego.

 

·         Utworzenie siłowni na świeżym powietrzu oraz powiększenie placu zabaw w parku szkolnym przy ZSO nr 6 w Sosnowcu

 

Siłownia na świeżym powietrzu stanowić będzie wyodrębnione w ramach placu zabaw miejsce z urządzeniami do ćwiczeń sportowych oraz powiększenie placu zabaw dla dzieci o dodatkowe urządzenia. W skład nowopowstałego parku fitness, który  zwiększy atrakcyjność przyszkolnego parku wchodzić będą trzy podwójne urządzenia z katalogu siłowni na świeżym powietrzu: wyciskanie siedzące + wyciąg górny, wioślarz + prasa nożna, orbitek + biegacz. W ramach uzupełnienia placu zabaw dla dzieci dokupione zostaną: huśtawka (ważka na sprężynie) oraz karuzela. Ławki (3 sztuki)  i kosze na śmieci (2 sztuki).

 

·         Zagospodarowanie terenu przy pawilonie sportowym MOSIR

 

Montaż 4 ławek przed wejściem do budynku MOSiR oraz stojaka na rowery i kosza na śmieci - (działka 269/4).

Na placu za budynkiem MOSIR wykonanie ogrodzenia działki ok. 150 m., ułożenie chodnika z kostki brukowej. Zakup stołu betonowego do gry ping-pong, stołu do szachów, urządzenia do trenowania sportów ogólnorozwojowych oraz 6 ławek i 3 koszy na śmieci i stojaka na rowery.

Doposażenie sali fitness w budynku MOSiR na działce 269/4 w sprzęt typu „Atlas” dla kobiet, 2 rowerki, 2 orbitki, wioślarza oraz montaż dużego lustra na ścianie. Adaptacja pomieszczenia na suchą saunę.

 

WNIOSKODAWCY:

Joanna Sobota, Grzegorz Milewski, Marek Sekuła, Małgorzata Rejdych

 

 

Wyświetleń: 365 | Dodał: Bari9119 | Rating: 2.7/3
Liczba wszystkich komentarzy: 1
avatar
0
1 gzibi • 1:56 PM, 2014-09-18
Mam nadzieję, że mieszkańcy zdają sobie sprawę jak ważne jest to głosowanie aby projekt z Ostrów został wybrany. Zachęcam do głosowania wszystkich!!!! Bardzo dobry projekt dla różnych grup wiekowych projekt nr 93 - Międzypokoleniowy kompleks rekreacyjno-sportowy
avatar